Sözleşmeler


ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

oecat, tamamen yeni ve farklı bir ürün olup, yalnızca orijinal parça bilgilerini esas almaktadır. Bu katalogla, araç üreticilerinden alınan bilgiler yoluyla şasi numarasından, araç bilgilerinden sorgulama yaparak orijinal parça numaralarına ve fiyatlarına ulaşmak mümkündür. Parça numaraları ile herhangi bir arama başlatmak mümkün değildir. Elde edilen sonuçlar daima yalnızca orijinal parça numarasıdır.. Aramaya yalnızca manuel araç seçimi yolu ile veya araç şasi numarası ile başlanabilir. Her şasi numarasının bulunabilirliği garanti edilemez. Hangi araç markalarında hangi arama yöntemlerinin kullanılabileceği http://www.oecat.com/oecat-arama-yontemleri/ linkine tıklayarak öğrenilebilir. Bazı şasi numaralarını sorgulayabilmek veya sorgulanan şasi numaraları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için ilave kredi satın almak ve ek ödemeler yapmak gerekir.

Müşteri sipariş vermeden önce, ürün özelliklerini tam olarak incelediğinden ve doğru sipariş verdiğinden emin olmalıdır. İhtiyaç duyulması durumunda ürünle ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşılabilir: http://www.oecat.com/urun/oecat-orijinal-yedek-parca-katalogu/

Sipariş ve ödemenin ardından, lisanslar oluşturulmaya başlanacak, oecat kataloğu 1-3 işgünü içinde kullanıma açılacaktır. (Kullanıma açılmasından bağımsız olarak) lisansı oluşturulan / kullanıma açılan katalogların iadesi hiç bir şekilde mümkün değildir.


Üyelik ve Kullanıcılık Koşulları (Tüm ziyaretçiler ve üyeler için)
Gizlilik ve Güvenlik Politikası (Tüm ziyaretçiler ve üyeler için)
Satış ve Kullanım Koşulları (Ticari Şartname/Satış Sözleşmesi) (Yalnızca ürün satın alanlar için)
Teslimat, İade ve Garanti Koşulları (Yalnızca ürün satın alanlar için)


Üyelik ve Kullanıcılık Koşulları

İlk yayınlanma tarihi: 31.12.2015
Son değişiklik tarihi: 31.12.2015

ÖNEMLİ NOT: oecat kataloga mobil cihazlar (android, ios, blackberry, symbian, windows mobile, vb işletim sistemi taşıyan tablet, akıllı telefon ve benzeri cihazlar) üzerinden erişim garanti edilmez.

Tanımlar:

Üye: Üyelik bilgilerini sisteme girerek işbu sözleşmeyi ve bağlı sözleşmeleri kabul eden ve bunun karşılığında bir kullanıcı adı ve şifresine sahip olan tüzel ve/veya temsilcileri gerçek kişiler.

Kullanıcı: Sistem üzerinden veya başka bir yolla abonelik satın almış üyeler. Her bir abonelik ayrı birer kullanıcıyı temsil eder. Tüm kullanıcılar aynı zamanda üyedirler.

Sistem: http(s)://www.oecat.com veya *.oecat.com şeklindeki tüm alt adreslerinde yayınlanmakta olan oecat sistemleri.

Katalog: Web üzerinde http://cat.oecat.com yayınlanmakta olan oecat orijinal yedek parça kataloğu.

Abonelik: Belirli bir süre ile (ayrı bir sözleşme ile aksi belirlenmedikçe, işbu sözleşme kapsamında 1 yıl süre ile) katalog’a erişme hakkı.

Kullanıcı Adı: Üyenin sisteme giriş yaparken kendisini tanıtmak üzere kullanacağı e-mail adresi

TE&B: TEB Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. / Türkiye

DAT: Deutsche Automobil Treuhand GmbH / Almanya ve Dat Otomotiv Servis Sistemleri Ticaret Limited Şirketi / Türkiye

Sistem’e şirket ve kişisel bilgilerinizi girip, “Üyelik koşullarını okudum ve kabul ediyorum” kutucuğunu işaretlemekle aşağıdakileri kabul etmiş olacaksınız. 1. maddedeki her kabul ettiğiniz sözleşmeyi üzerine tıklayarak detaylarını ayrıca okuyabilirsiniz.

1) Tüm üyeler ve kullanıcılar işbu üyelik koşullarının ayrılmaz ve tamamlayıcı parçası olan aşağıdaki sözleşmeleri peşinen kabul eder:

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Tüm kullanıcılar ise işbu “Üyelik ve Kullanıcılık Koşulları” ile “Gizlilik ve Güvenlik Politikası”na ek olarak aşağıdaki sözleşmeleri peşinen kabul eder:

Satış ve Kullanım Koşulları

Teslimat, İade ve Garanti Koşulları

2) Üyeler / kullanıcılar kendilerinin belirleyeceği bir kullanıcı adı ve şifreye sahip olur (ilk şifre sistem tarafından otomatik olarak yaratılarak kullanıcının e-posta adresine gönderilir, kullanıcı dilerse bu şifreyi değiştirebilir), kullanıcı adı üyeye özeldir ve aynı kullanıcı adı iki farklı üyeye / kullanıcıya verilemez.

3) Şifre sadece üye / kullanıcı tarafından bilinir. Üye / Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifre’nin (değiştirildiyse) seçimi ve korunması tamamıyle kullanıcının sorumluluğundadır. TE&B, şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.

4) TE&B üye / kullanıcı bilgisini kesinlikle üçüncü parti şirketlerle paylaşmaz ve üçüncü parti şirketler adına e-posta gönderimi yapmaz.

5) Üye / kullanıcı, kayıt ve/veya hesap düzenleme formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu durumlarda bilginin hatalı veya noksan olmasından (şifre unutma gibi) doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde üyeliğinin ve dolayısıyla da kullanıcılığının sona erebileceğini kabul eder.

6) Üye / kullanıcı, TE&B’nin, dilediği zaman veya sürekli olarak tüm sistemi izleyebileceğini kabul eder.

7) Üye / kullanıcı, bu sözleşmenin veya mütemmim sözleşmelerin şartlarına aykırı davrandığı takdirde TE&B’nin gerekli müdahalelerde bulunma ve üyeyi / kullanıcıyı servis dışına çıkarma ve üyeliğe / kullanıcılığa son verme hakkına sahip olduğunu kabul eder.

8) TE&B | oecat.com herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir (periyodik bakım vb sebepler), servisleri yavaşlatabilir veya tamamen durdurabilir (mücbir sebepler). TE&B | oecat.com bütün mevcut imkanların sonuna kadar kullanmasına rağmen, sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı TE&B’nin / DAT’ın üyelerine / kullanıcılarına veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

9) Üye / kullanıcı olmak isteyen şirkete / kişiye başvuru formunun doldurulmasından sonra, başvuru talebi otomatik bir onay prosesinden geçirilerek sisteme erişme izni TE&B tarafından verilecektir. TE&B, gerekli gördüğü durumlarda tüm alanları doldurmuş olan üyelerinin ya da şifresi olduğu halde bağlanmakta olan üyelerin / kullanıcıların yeni bir şifreye sahip olmalarını ya da mevcut şifrelerini kullanmalarını geçici veya süresiz olarak
engelleyebilir.

10) TE&B | oecat.com, servislerin zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, site kullanımından elde edilen sonuçların doğru ve güvenilir olduğunu, servis kalitesinin beklentilere cevap vereceğini taahhüt etmez.

11) TE&B | oecat.com, ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.

12) TE&B | oecat.com yasalara aykırı olmayan çeşitli teknolojik araçlar yardımıyla, sistemin kullanıcıları ve üyeleri / kullanıcıları hakkında bilgi toplama ve bu bilgilerin istatistiki sonuçlarını reklam yayın sisteminde ve içerik sisteminde kullanma hakkına sahiptir.

13) Sistem’de veya web katalog’da bilgi alma amacı dışında çok sayıda manuel veya otomatik tıklama yapmak yasaktır. TE&B | oecat.com, normal bir üye / kullanıcı davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu tespit ettiği üyelerin / kullanıcıların sistem’e ve/veya web katalog’a erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

14) TE&B | oecat.com link verdiği, banner yoluyla veya başka yollarla tanıtımını yaptığı site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir.

15) Yalnızca üyelik kaydı yapıp, kataloğa erişmek üzere en az 1 (bir) adet abonelik satın almayan üyeler, kullanıcı statüsüne gelemez ve katalog’a erişim hakkı olamaz.

16) TE&B | oecat.com, üye olduktan sonra uzun süre en az 1 abonelik satın almayan, veya abonelik süresi bittiği halde uzun bir süre bunu yenilemeyen üyelerin kaydını tamamen silme ve tekrar üyeliğe / kullanıcılığa kabul etmeme hakkını saklı tutar.

17) TEB Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., bu koşullar, sözleşmeler ve politikalarda herhangi bir zamanda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Böyle bir değişiklik, www.oecat.com ana sayfasında ilan edilecektir. Ancak ana sayfadan bu değişiklikleri takip etmek üyenin / kullanıcının sorumluluğundadır.


Gizlilik ve Güvenlik Politikası

İlk yayınlanma tarihi: 31.12.2015
Son değişiklik tarihi: 31.12.2015

Tanımlar:

TE&B: TEB Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. / Türkiye

DAT: Deutsche Automobil Treuhand GmbH / Almanya ve Dat Otomotiv Servis Sistemleri Ticaret Limited Şirketi / Türkiye

Web Sitesi: www.oecat.com veya cat.oecat.com adresli web siteleri

Katalog: Web üzerinde http://cat.oecat.com yayınlanmakta olan oecat orijinal yedek parça kataloğu

Müşteri: Bu sözleşmeyi imzalayarak sisteme üye veya katalog’a abone olan şirket veya temsilcisi gerçek kişi

Gizlilik Politikası

TE&B’nin / DAT’ın Taahhütleri

1) Sipariş formu veya online üyelik/abonelik formu ile alınan müşteri bilgileri, TE&B/DAT tarafından Alman Federal Kanununun Kişisel Bilgilerin Korunumu (BDSG) ve Uzaktan Erişilebilen Bilgilerin Korunumu (TDDSG) kanunlarına uygunluk içerisinde işlenir ve saklanır. Kişisel müşteri bilgileri ancak belirtilmiş, açık ve kanuna uygun amaçlarla kullanılır ve gereğinden uzun bir süre saklanmaz.

2) Müşteri, saklanan bu bu bilgiye ulaşma, değiştirme, engelleme veya silme hakkına sahiptir. Böyle taleplerin info@oecat.com e-posta adresine gönderilmesi veya posta veya fax yoluyla ulaştırılması gerekir. Ancak müşterinin TE&B’de saklanan bilgilerinin silinmesini istemesi durumunda, TE&B verdiği hizmeti devam ettiremeyebilir. Bu durumda müşteri kalan süre için TE&B’den bir geri ödeme talebinde bulunamaz.

3) TE&B, müşterilerin şirket (veya ikamet) adresleri ve e-posta adreslerini de kapsayan kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara dağıtmaz. Yalnız TE&B/DAT servis sağlayıcıları bu kuralın dışındadır. Çünkü siparişlerin işlenmesi için bu bilgiler gereklidir. Fakat bu durumda sadece gereken en az bilgi iletilir.

4) TE&B, katalog kullanımı sırasında sürekli olarak, bağlanılan bilgisayarın kimlik bilgileri, internet IP adresi, bu IP adresinin fiziki lokasyonu, kullanıcı adı, bağlantı süresi ve benzeri bilgileri kaydedebilir ve bu bilgileri lisans ihlali yapılmadığını kontrol etmek için kullanabilir. Anlaşmazlık durumunda TE&B’nin kayıtları hukuki mercilerde delil niteliğinde olacaktır.

5) Kimlik tanımlamasında ve/veya siteye giriş yaptıktan sonra ilgili ayarları muhafaza etmek için çerezler (ccokie) veya benzeri programcıklar kullanılabilir.

6) Yukarıda bahsedilen ama yalnızca bunlarla sınırlı olmamak üzere toplanan bütün bilgiler yalnızca toplanma amacı doğrultusunda kullanılacaktır. Bu bilgiler (resmi makamların mahkeme kararı vb yasal yollarla talep etmesi dışında) 3. kişiler ile paylaşılmayacaktır. TE&B/DAT servis sağlayıcıları bu kuralın dışındadır.

Müşterinin Yükümlülükleri

7) Katalogdaki veri müşteri tarafından kopyalanamaz ve dağıtılamaz. Buna, verinin diğer bir elektronik veya fiziki ortama (kağıt, vb) aktarılması da dahildir.

8) Müşteri, kataloğun içerdiği veriyi sadece kendi ticari faaliyetleri için kullanabilir. TE&B’nin izni olmaksızın bu verinin kısmen veya tamamen, ve/veya bu veriye ulaşmayı sağlayan kullanıcı adı ve şifrelerin, ücreti karşılığında veya bila bedel, üçüncü tüzel veya gerçek kişilere verilmesi, dağıtılması, bu amaçla kopyalanması veya web üzerinde ve/veya kağıt üzerinde ve/veya herhangi bir veri taşıyıcı elektronik ortam üzerinde yeniden yayınlanması kesinlikle yasaktır.

9) TE&B ve/veya DAT müşterinin bu anlaşma maddelerine uymamasından doğan zararlarını tazmin etme hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda, müşteri ilk taleplerini müteakip, TE&B’ye ve/veya DAT’a müştereken ve/veya münferiden bu zarar bedelini nakten ve defaten ödemeyi kabul eder.

10) TE&B ve müşteriler arasında anlaşma maddeleri uyarınca veya yaşanabilecek diğer ihtilaflarda, İstanbul Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir. Bununla beraber, TE&B müşterinin ikamet ettiği yerde de mahkemelere başvurma hakkına sahiptir.

Güvenlik Politikası

TE&B’nin / DAT’ın Taahhütleri

1) Kredi kartı bilgilerinin girildiği sayfalara yaptığınız bağlantılar sektörde kabul görmüş standart olan 128 bit SSL sertifikasından 2 kat daha güvenli olan 256 bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.

2) Kredi kartı ile online ödemelerinizde T. Garanti Bankası A.Ş.’nin ortak ödeme sanal POS’u kullanılmaktadır ve ödeme onayı alındıktan sonra kredi kartı bilgileriniz saklanmamaktadır.

3) Mail-order formu ile yapılan ödemelerde imzalı olarak TE&B’ye bir kopyası gönderilen form fiziki olarak bankaların ve mevzuatın öngördüğü süre boyunca saklanmaktadır. Bu süre sonunda ise güvenli yollar ile imha edilirler.

Müşterinin Yükümlülükleri

4) Kredi kartı bilgilerini genel kabul görmüş tüm güvenlik önlemlerine sahip (işletim sistemi güncellemeleri yapılmış, güncel bir antivirüs ve güvenlik duvarına sahip, işletim sistemi ve güvenlik yazılımları orijinal lisanslı olan, bunun dışında da lisanssız / kaçak yazılım bulundurmayan, eğer kablosuz bir ağ kullanılıyorsa bunun yüksek güvenlik standartlarında şifrelenmiş olması, güvenli bir bilgisayar ve güvenli bir ağ bağlantısı ile bile halka açık bir
yerde işlem yapılıyorsa ekranın veya kredi kartının veya kredi kartı şifresinin kötü niyetli kişilerin görüş alanı dışında tutulması, ve benzeri önlemler, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm önlemler) bir bilgisayardan girmeyi kabul ve taahhüt eder.

5) Güvenli bir bilgisayar ve bağlantı tanımından emin değilse, veya işlem yapacağı bilgisayarının bu gereklilikleri taşıyıp taşımadığını bilemiyorsa, bununla ilgili resmi (örneğin BTK) ve/veya özel kurumlardan (örneğin bankalar) bilgi almak ve eğer varsa güvenlik açıklarını gidermek ve bunları giderinceye kadar kredi kartı bilgilerini sisteme girmemek müşterinin sorumluluğundadır.

6) Tüm bunlara rağmen güvenli olmayan bir işlem yapıldığı düşünülüyorsa, kredi kartı veren banka ile hiç vakit kaybetmeden temasa geçip gerekli tedbirleri almak müşterinin sorumluluğundadır.

Genel

7) Hem TE&B’nin hem de müşterinin aldığı tüm güvenlik önlemlerine ve gayrete rağmen, kötü niyetli üçüncü partiler yasal olmayan yollarla özel iletişime müdahil olabilmekte ve web sitesi’nden veya web sitesi ile müşteri bilgisayarı arasındaki bağlantıdan toplayabilecekleri kişisel veya finansal bilgileri suistimal edebilmektedirler. Bu nedenle, TE&B her ne kadar gizliliğe önem verse ve sektörde kabul gören tüm güvenlik önlemlerini alıyor olsa bile, kişisel ve finansal bilgilerinizin her koşulda gizli kalacağını garanti edememektedir. Özellikle müşterinin kredi kartı bilgilerinin 3. kişilerin eline geçmesi ve maddi zarara uğranması durumunda, müşteri TE&B’den herhangi bir maddi ve manevi tazminat talebinde veya alacak talebinde bulunamayacağını
peşinen kabul ve taahhüt eder.


Satış ve Kullanım Koşulları (Ticari Şartname/Satış Sözleşmesi)

İlk yayınlanma tarihi: 31.12.2015
Son değişiklik tarihi: 31.12.2015

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

oecat, tamamen yeni ve farklı bir ürün olup, yalnızca orijinal parça bilgilerini esas almaktadır. Bu katalogla, araç üreticilerinden alınan bilgiler yoluyla şasi numarasından, araç bilgilerinden sorgulama yaparak orijinal parça numaralarına ve fiyatlarına ulaşmak mümkündür. Parça numaraları ile herhangi bir arama başlatmak mümkün değildir. Elde edilen sonuçlar daima yalnızca orijinal parça numarasıdır.. Aramaya yalnızca manuel araç seçimi yolu ile veya araç şasi numarası ile başlanabilir. Her şasi numarasının bulunabilirliği garanti edilemez. Hangi araç markalarında hangi arama yöntemlerinin kullanılabileceği http://www.oecat.com/oecat-arama-yontemleri/ linkine tıklayarak öğrenilebilir. Bazı şasi numaralarını sorgulayabilmek veya sorgulanan şasi numaraları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için ilave kredi satın almak ve ek ödemeler yapmak gerekir.

Müşteri sipariş vermeden önce, ürün özelliklerini tam olarak incelediğinden ve doğru sipariş verdiğinden emin olmalıdır. İhtiyaç duyulması durumunda ürünle ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşılabilir: http://www.oecat.com/urun/oecat-orijinal-yedek-parca-katalogu/

Sipariş ve ödemenin ardından, lisanslar oluşturulmaya başlanacak, oecat kataloğu 1-3 işgünü içinde kullanıma açılacaktır. (Kullanıma açılmasından bağımsız olarak) lisansı oluşturulan / kullanıma açılan katalogların iadesi hiç bir şekilde mümkün değildir.

Tanımlar:

TE&B: TEB Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. / Türkiye

DAT: Deutsche Automobil Treuhand GmbH / Almanya ve Dat Otomotiv Servis Sistemleri Ticaret Limited Şirketi / Türkiye

Web Sitesi: www.oecat.com veya cat.oecat.com adresli web siteleri

Katalog: Web üzerinde http://cat.oecat.com yayınlanmakta olan oecat orijinal yedek parça kataloğu

Müşteri: Bu sözleşmeyi internet ortamında kabul ederek veya imzalayarak katalog’a abone olan şirket veya temsilcisi gerçek kişi

1. Genel Bilgi ve Anlaşma Geçerlilik Kapsamı

1.1 İşbu şartname, mevcut ve gelecekteki tüm iş ilişkilerinde uygulanır. Bütün anlaşma ve tedarikler aşağıdaki şartlara bağlıdır.

1.2 Şirketimiz ticaret şirketleri ile iş yapmaya odaklanmıştır. Gerçek kişi olan kullanıcılarla yapılacak işlemler bu şartnamenin kapsamı dışındadır. Dolayısı ile, genel Ticari Şartname gerçek kişi olan nihai kullanıcıya uygulanabilir değildir. Bir ticari şirket adına değil de gerçek kişi olarak nihai kullanıcı olmak isteyenler bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

1.3 Ticari Şartname uyarınca kullanıcılar, herhangi bir ticari ve bağımsız profesyonel faaliyet ile ilişkilendirilmeksizin kendileriyle resmi işlem yapılan gerçek kişilerdir.

1.4 Ticari Şartname uyarınca şirketler, ticari ve bağımsız bir profesyonel faaliyeti temsil eden ve ticari işlem yapma ve yürütme yetkisine sahip tüzel kişilerdir.

1.5 Ticari Şartname uyarınca müşteriler, hem kullanıcılar, hem de şirketler olabilir.

1.6 Mutabakatın dışında, çelişkili veya ilave bir ticari şartname olması halinde, geçerliğine ilişkin yazılı mutabakat olmadığı sürece işbu anlaşmanın parçası haline gelemez.

2. Anlaşma Konusu

2.1 DAT, otomotiv yan sanayisi için çeşitli motorlu araç üreticilerinden veri toplar. Bu veriler, araç üreticilerinin satış için ürettiği ürünlerin katalog bilgisinden oluşur. Sağlanan veri, TE&B tarafından yayınlanan kataloğun bir parçasıdır. Bu anlaşmanın önemli esaslarından biri, TE&B / DAT’ın araç üreticilerinden topladığı bu bilgilerin doğruluğunu, eksikliğini veya geçerliliğini kontrol edemeyeceğidir.

2.2 Katalogda seçilen belli bir ülke ile ilgili bilgi, sadece o ülke için geçerlidir. Katalog’da mümkün olan en güncel bilgiler otomatik olarak görüntülenmektedir. Abonelik devam ettiği müddetçe kullanıcıların herhangi bir güncelleme işlemi yapması gerekmemektedir.

3. Teklif ve Anlaşma Sonucu

3.1 Teklifler bağlayıcı değildir. Akla uygun teknik değişiklikler yapma hakkı saklıdır.

3.2 Sipariş geçen müşteri, abonelik karşılığı Oecat orijinal katalog aboneliğini satın almak ile yükümlüdür. Bu WEB üzerinde online erişilebilen bir katalog da olabilir.

3.3 Müşteri ve TE&B arasındaki anlaşma, müşterinin, web sitesinde ilgili bütün sözleşmeleri okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini beyanla web sitesi üzerinden sipariş vermesiyle (ödemeyi kredi kartı ile hemen yapması veya banka havalesi/EFT seçeneğini seçerek bunu daha sonraya bırakması bunu değiştirmez) veya imzalı ve kaşeli sipariş formunun TE&B’ye gönderilmesiyle yürürlüğe girer.

4. Tedarik / Mülkiyet

4.1 Ürünün posta/kargo vb bir nakliyeci ile fiziki bir gönderimi söz konusu olmadığı için herhangi bir posta ücreti oluşmayacaktır. Bu Satış Sözleşmesi’nde açıkça belirtilmediği takdirde siparişi ve ödemeyi takip eden en kısa zaman içinde teslimat yapılacaktır.

4.2 Müşteri tarafından ödeme yapılmadan önce kataloğa erişim verilmesi durumunda, teslim edilen katalogla beraber gönderilen fatura mutabakatı sağlanıncaya kadar, katalog TE&B’nin malı kabul edilir. Kullanım hakları da sadece satış ücreti tamamen ödendiğinde transfer edilir.

5. Ödeme Şartları

Katalog için web sitesinde banka havalesi/EFT ile ödeme yapmak mümkündür. Ödemenin yapılmasında müşteriden kaynaklanan bir hata doğarsa, TE&B bütün hizmetlerini durdurma veya hiç başlatmama hakkına sahiptir. Ödeme gecikmesi süresi için müşteriye sözleşme bedelinin %12’si tutarında aylık cezai şart uygulanır.

6. Kişisel Bilgilerin Korunması

6.1 Sipariş formu veya online üyelik/abonelik formu ile alınan müşteri bilgileri, TE&B/DAT kanunlara uygun olarak işlenir ve saklanır. Kişisel müşteri bilgileri, ancak belirtilmiş, açık ve kanuna uygun amaçlarla kullanılır ve gereğinden uzun bir süre saklanmaz.

6.2 Müşteri, saklanan bu bu bilgiye ulaşma, değiştirme, engelleme veya silme hakkına sahiptir. Böyle taleplerin info@oecat.com e-posta adresine gönderilmesi gerekir. Ancak müşterinin TE&B’de saklanan bilgilerinin silinmesini istemesi durumunda, TE&B verdiği hizmeti devam ettiremeyebilir. Bu durumda müşteri kalan süre için TE&B’den bir geri ödeme talebinde bulunamaz.

6.3 TE&B, müşterilerin şirket (veya ikamet) adresleri ve e-posta adreslerini de kapsayan kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara dağıtmaz. Yalnız TE&B/DAT servis sağlayıcıları bu kuralın dışındadır. Çünkü siparişlerin işlenmesi için bu bilgiler gereklidir. Fakat bu durumda sadece gereken en az bilgi iletilir.

6.4 TE&B, kullanıcının katalog kullanımı sırasında sürekli olarak, bağlanılan bilgisayarın kimlik bilgileri, internet IP adresi, bu IP adresinin fiziki lokasyonu, kullanıcı adı, bağlantı süresi ve benzeri bilgileri kaydedebilir ve bu bilgileri lisans ihlali yapılmadığını kontrol etmek için kullanabilir. Anlaşmazlık durumunda TE&B’nin kayıtları hukuki mercilerde delil niteliğinde olacaktır.

7. Telif Hakkı / Lisans

7.1 Telif hakkı bütünüyle saklıdır (her hakkı saklıdır).

7.2 DAT, bu katalog içeriği ile ilgili ve sağlanan programlar ve belgeler üzerinde her türlü yayımlama, çoğaltma, işlem yapma ve kullanıcı haklarına sahiptir.

7.3 Katalog içeriği kopyalanamaz ve dağıtılamaz. Buna, verinin diğer bir elektronik ortama aktarılması da dahildir.

7.4 Müşteri, kataloğun içerdiği veriyi sadece kendisi için kullanabilir.

7.5 Her abonelik yalnızca kendi sahibi kullanıcı tarafından kullanılabilir.

7.6 Kullanıcı adının ve şifresinin, müşterinin kendi şirketi içindeki ve/veya dışındaki başka kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu durumun kötüye kullanılması durumunun tespit edilmesi halinde, TE&B verdiği hizmetleri durdurma ve/veya geriye doğru da geçerli olmak üzere eksik ödenen ücretleri tahsil etme hakkını saklı tutar.

7.8 “oecat Şasi Sorgulama Kredisi” ürününü kullanabilmek için geçerli bir “oecat Orijinal Yedek Parça Kataloğu” aboneliği bulunmalıdır. “oecat Orijinal Yedek Parça Kataloğu” aboneliği sona erdiği için kullanılamayan “oecat Şasi Sorgulama Kredisi” ürününe dair bir geri ödeme yapılmaz.

7.9 Katalog’a mobil cihazlardan (tablet, cep telefonu ve benzeri) erişilebilirlik garanti edilmez.

7.10 Katalog kullanımı için gereken minimum ve performanslı bir çalışma için tavsiye edilen donanım, işletim sistemi ve yazılım özellikleri web sitesinde “Sıkça Sorulan Sorular (SSS)” bölümünde yer almaktadır.

8. Sonuç Şartları

8.1 Bu anlaşma T.C. kanunlarına tabidir. Birleşmiş Milletler ticari kanunları uygulanmaz.

8.2 Bu anlaşmaya konu katalog abonelikleri müşterinin ticari faaliyetlerinin idamesinde kullanılacak ticari bir alımı olduğundan, bu anlaşmada müşteri “tüketici” sayılmamaktadır ve dolayısıyla “4077-6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri”, “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”, “Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcılar ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik” ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere tüketici hakları ve elektronik ticareti düzenleyici diğer mevzuat hükümleri bu anlaşmaya uygulanamaz.

8.3 Tedarik ve ödemeler ile ilgili olarak TE&B ve müşteriler arasında anlaşma maddeleri uyarınca veya yaşanabilecek diğer ihtilaflarda, İstanbul Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir. Bununla beraber, TE&B müşterinin ikamet ettiği yerde de mahkemelere başvurma hakkına sahiptir.

8.4 Genel Ticari Şartname ve / veya bu anlaşmaya eklenen kişisel şartlar kısmen veya bütünü ile kanuni geçerliliğini yitirirse, yürürlülüğünü koruyan şartlar bundan etkilenmez. Kanuni geçerliliğini yitiren şartlar, anlaşmanın amaçlarına en uygun şekilde yeni anlaşma şartları ile değiştirilmelidir.


Teslimat, İade ve Garanti Koşulları

İlk yayınlanma tarihi: 31.12.2015
Son değişiklik tarihi: 31.12.2015

Tanımlar:

TE&B: TEB Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi / Türkiye

DAT: Deutsche Automobil Treuhand GmbH / Almanya ve Dat Otomotiv Servis Sistemleri Ticaret Limited Şirketi / Türkiye

Müşteri: Oecat orijinal katalog’a abone olan kullanıcı

Teslimat

Oecat orijinal katalog aboneliğinde satıcının veya alıcının işyerinde, veya kargo/posta/vb. yolu ile herhangi bir fiziksel ürün teslimatı yapılmayacaktır. Burada satışa konu ürün Oecat orijinal katalog yıllık aboneliği, teslimat şekli ise belirlenen kullanıcı ad(lar)ına (e-mail adres(ler)ine) online olarak erişim hakkının verilmesidir. Müşteriye belirlediği kullanıcı adı (e-mail adresi) ve şifresi ile Oecat orijinal katalog’a giriş yapabileceği bilgisinin e-mail adresine bildirildiği anda teslimat gerçekleşmiş olur.

Teslimat Koşulları:

1) Teslimat, yani belirlenen kullanıcı adı (e-mail adresi) ve şifreye Oecat orijinal katalog’a erişim hakkı verilmesi işlemi, banka havale/EFT dekontunun info@oecat.com e-mail adresine veya 0216 566 00 59 no.lu faksa gönderilmesinden sonra ilk işgününden başlamak üzere ortalama 1 ila 3 işgünü sürecek olup, yoğun dönemlerde bu süre daha uzun da olabilmektedir (cumartesi, pazar, milli ve dini bayramlar, arefe günleri ve iki tatil günü arasında kalan tek çalışma günleri, bakanlar kurulu kararı ile uzatılan/birleştirilen milli ve dini bayramlar TAM GÜN tatildir ve işgünü sayılmazlar). Ödeme yapılmış olsa bile, bu süre yalnızca ödeme belgesinin yukarıda belirtilen şekilde TE&B’e ulaşmasından sonra başlar. Bu yüzden ödemenin yapılmış olması tek başına yeterli olmayıp, mutlaka dekontun gönderilmesi gerekmektedir.

İade Koşulları:

1) Oecat orijinal katalog aboneliği 4077-6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri”, “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”, “Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcılar ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik” ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere tüketici hakları ve elektronik ticareti düzenleyici diğer mevzuat hükümlerine tabi değildir. Zira Yasa’ya göre tüketici sayılarak bu yasanın özel koruyucu hükümlerinden yararlanabilmek için, bir mal ya da hizmeti ticari veya mesleki bir amaçla almamış olmak gerekir. Burada satışa konu Oecat orijinal katalog aboneliği ürünü müşterilerin “ticari faaliyetlerinin idamesinde kullanmak için yapılan alımlara dair alım-satım akitleri”ne girmektedir ve dolayısıyla iadesi mümkün değildir.

2) Yukarıda bahsedilen nedenden dolayı, bu abonelik satışı “mesafeli satışlar” kapsamına girmemekte ve müşterinin cayma hakkı bulunmamaktadır.

3) Ödemenin anında gerçekleşmediği banka havalesi/EFT seçeneğinde de müşteri bütün sözleşmeleri kabul edip, ödeme butonuna bastığı anda müşteri ile TE&B arasındaki sözleşmeler yürürlüğe girmekte ve satış akdi oluşmaktadır. Bundan sonra müşteri satın aldığı aboneliklerin bedelini ödemek zorundadır. Eğer ödemezse TE&B alacaklarının tahsili için kanuni haklarını saklı tutar. TE&B ödeme yapmamış bir müşterinin Katalog’a erişimini hiç başlatmama, başlattıysa da sürekli ve/veya geçici olarak durdurma hakkını saklı tutar.

4) Oecat orijinal katalog’da fiziki bir ürün teslimatı söz konusu olmadığı için müşteriye “ayıplı ürün” verilmiş olması ihtimali de yoktur. Bu yüzden “ayıplı ürün” bir iade sebebi olamaz. Müşterinin bilgisayarının donanımsal ve yazılımsal özelliklerinin Oecat orijinal katalog’u çalıştırmak için yeterli olup olmadığını kontrol etmek ve bilgisayarını bu gerekliliklere göre güncellemek ve güncel tutmak müşterinin sorumluluğundadır. Bilgisayarın gerekli güncel donanım ve yazılım özelliklerine http://www.oecat.com/sikca-sorulan-sorular/ adresinden ulaşılabilir.

5) Oecat orijinal katalog, bütün dünyada müşterilerin uzun yıllardır kullandığı ve bu müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan bir bilgi kaynağıdır. Ancak, müşteri Oecat orijinal katalog’un ihtiyacını karşılayıp karşılamayacağını görmek için dilerse 7 günlük ücretsiz demo kullanım talep edebilir ve bu demo kullanımı süresi sonunda da Oecat orijinal katalog’a ücretli abone olup olmayacağının kararını verebilir.

Garanti Koşulları:

1) TE&B | oecat.com, Oecat orijinal katalog içeriğinin hatasız ve/veya eksiksiz olduğunu garanti etmezler. Ancak içerik ve hizmet kalitesini devamlı olarak yükseltmek ve yüksek tutmak için mümkün olan tüm önlemleri alırlar.

2) TE&B | oecat.com, Oecat orijinal katalog’u “olduğu gibi” sunar.

3) TE&B | oecat.com, Oecat orijinal katalog’un sürekli online (yayında) olması için maksimum gayreti sarfederler. Ancak planlı veya plansız bakım, arıza, ve benzeri mücbir sebepler ile zaman zaman Oecat orijinal katalog’a erişimde problemler olabilir.

4) Müşterinin internet bağlantısında oluşan problemler, internet servis sağlayıcılarından kaynaklanan problemler, müşterinin bulunduğu ülkenin ana internet omurgasında veya yurtdışı çıkışında oluşabilecek problemler, müşterinin bilgi teknolojileri politikaları ve güvenlik ayarları sonucunda oluşabilecek problemler (proxy sunucu ayarları, güvenlik duvarı ayarları, vb), ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere benzeri problemler müşterinin veya diğer 3. partilerin sorumluluğundadır.

5) Müşterinin bilgisayarının gerekli donanımsal ve yazılımsal özelliklere sahip olmamasından kaynaklanan problemler müşterinin sorumluluğundadır. Bilgisayarın gerekli güncel donanım ve yazılım özelliklerine http://www.oecat.com/sikca-sorulan-sorular/ adresinden ulaşılabilir.